Wzorki na paznokcie hybrydowe i żelowe

Wzorki na paznokcie hybrydowe i żelowe

Malowanie paznokci to jedna z najpopularniejszych form stylizacji. Zwracamy uwagę na długość i kolor, aczkolwiek coraz częściej decydujemy się na zdobienie paznokci hybrydowych lub żelowych różnymi wzorkami, mniej lub bardziej fantazyjnymi. Dowiedz się, jak to zrobić i na czym się skupić.

 

Zdobienie paznokci hybrydowych

Chociaż wzorki na paznokciach nie budzą niczyjego zdziwienia, podobnie jak sztuczne paznokcie czy łączenie różnych kolorów, wiele osób zastanawia się, czy zdobienie hybryd jest możliwe. Przypomnijmy, że stylizacje utrwalane za pomocą promieni ultrafioletowych dają trwały i estetyczny efekt i są coraz popularniejsze, nie tylko jako oferta specjalistycznych punktów, ale również domowa metoda.

Okazuje się, że nanoszenie wzorów na paznokcie hybrydowe nie jest trudne, co więcej – stwarza możliwości bardzo różnorodnych stylizacji. Jedną z nich jest tworzenie pasków. Najpierw należy zmatowić płytkę paznokcia i nałożyć bazę. Później delikatnie naklejać miniaturowe taśmy i malować paski o pożądanej grubości wybranymi kolorami. To metoda analogiczna do malowania ścian w pomieszczeniach, gdy specjalną taśmą chronimy biały pasek przy suficie. Modne kolory paznokci warto łączyć, chociażby stosując paski lub dzieląc paznokieć na połowy. Metoda ta jest jednak czasochłonna i wymaga szczególnej precyzji.

Sprytna metoda water marble

Niestety, trzeba przygotować się na to, że stylizacje paznokci metodą water warble mają kilka potencjalnych minusów, które trudno wyeliminować. Mowa chociażby o niemożności stosowania tradycyjnych lakierów nakładanych na płytkę, nieuniknionym zabrudzeniu palców, prześwitywaniu jasnych kolorów i niekształtności wzorów, przez co stają się one niepowtarzalne (to zarówno wada, jak i zaleta, w zależności od punktu widzenia).

Wzorki na paznokcie typu water marble wykonujemy w następujący sposób. Przygotowujemy naczynie z wodą. Wlewamy do niego delikatnie kilka kropel lakieru. Za pomocą patyczka delikatnie mieszamy. Lakier unosi się na powierzchni wody, a po zamieszaniu tworzy finezyjne wzory. Wtedy wystarczy zamoczyć palce i poczekać, aż nietypowy, niepowtarzalny wzór zaschnie.

Wzorki na paznokcie hybrydowe – czym wykonać

W dzisiejszych czasach manicure wykracza poza wyłącznie kolorowe, jednolite wzory. Dużą popularnością cieszą się bardziej złożone motywy, a najmodniejsze paznokcie w danym sezonie łatwo przygotować za pomocą specjalnych szablonów. Tego typu zdobienia są proste, nie wymagają szczególnych umiejętności, a jedyne, czego potrzeba poza lakierami, to odrobina czasu i gadżety, które sprzedaje każdy większy sklep z akcesoriami lub po prostu użytkownicy popularnych serwisów ogłoszeniowych.

1. Naklejki wodnewzorki na paznokcie hybrydowe i żelowe

Naklejki wodne z konkretnym wzorem kupujemy za przysłowiowe grosze, po czym przygotowujemy szablon do naniesienia. Pokryta wierzchnim topem i utwardzona naklejka sprawia, że ciekawy wzór wytrzymuje długi czas. Istnieją dwie szkoły nanoszenia naklejek – producenci zalecają jej wcześniejsze moczenie w wodzie, a podczas gdy wiele osób z praktycznym doświadczeniem zachęca do nakładania suchych naklejek i przykładania do nich mokrej gąbeczki lub ręcznika. Dzięki temu unika się ryzyka tworzenia pęcherzyków powietrza i nieestetycznych odkształceń. Jeżeli naklejka jest szersza niż paznokieć, zawsze można ją delikatnie spiłować.

2. Efekt syrenki (pyłek)

Wzory paznokci to temat rzeka – istnieje mnóstwo inspiracji, które można zastosować w praktyce. Do stylizacji warto zastosować specjalny pyłek dostępny w dobrze wyposażonych punktach. Posypujesz nim delikatnie paznokieć po utwardzeniu w lampie, ale przed nałożeniem topu. Pamiętaj, żeby zawczasu usunąć nadmiar pyłku w konkretnym miejscu szczoteczką. Po ostatecznym utwardzeniu paznokcie prezentują się niesamowicie. Na tle wybranego koloru hybrydowego lakieru mieni się wielobarwny pyłek. Idealny pomysł na wyróżnienie się w towarzystwie!

3. Ombre

Zdobienie hybryd? Pora na kolejną inspirację. Jest nią ombre, czyli przejścia, które są chętnie stosowane w ubraniach czy na włosach. Wbrew pozorom uzyskanie takiego efektu nie jest skomplikowane i powinny sobie z tym poradzić nawet początkujące manicurzystki. Fakt faktem, potrzeba czasu i cierpliwości. Potrzebna będzie gąbka z wkładami, rodzaj stempelka. Na warstwę gąbki nakłada się delikatnie lakier, po czym odciska na paznokciu. Dobrą praktyką jest oklejenie, zabezpieczenie skórek, na przykład specjalnym preparatem. W przeciwieństwie do metody water marble tu można precyzyjnie zaplanować nawet wielobarwną stylizację i odtworzyć ją w przyszłości.

4. Szablony do malowania paznokci

Szczególnie na początku przygody z malowaniem paznokci – obojętnie, czy chodzi o hybrydy, czy wzory paznokci żelowych – warto pomyśleć nad wykorzystaniem specjalnych szablonów. Są one dostępne w różnych rozmiarach, nie kosztują zbyt wiele, a oferują mnóstwo inspiracji gotowych do przeniesienia na palce.

Ponieważ różnorodność motywów jest niezwykle duża, możesz zastanowić się nad okazjonalnym zastosowaniem szczególnego wzoru – np. serca na walentynki lub rocznicę ślubu. Użytkowniczki cenią przede wszystkim możliwość szybkiego uzyskania „równego” efektu. Samodzielne posługiwanie się drobnym pędzelkiem lub gąbeczką wymaga dokładności, precyzji i niezachwianej pewności. Dla wielu osób to zbyt duże wyzwanie manualne, dlatego popularność szablonów bynajmniej nie spada.

Wzory paznokci żelowych i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Wyszukiwanie takich haseł jak „paznokcie wzory” nieuchronnie wiąże się ze zderzeniem z taką ciekawą tematyką, jaką jest manicure żelowy. Żelowe paznokcie wybierają przede wszystkim kobiety narzekające na łamliwość i niewielką długość paznokci. Tworzy się je poprzez malowanie na płytce i przedłużanie lub zamalowywanie tipsów.

Samodzielna próba ich wykonania może być trudna i bardzo czasochłonna, choć jak najbardziej możliwa. Wiele kobiet wybiera wizytę u profesjonalnej manicurzystki, również jeśli chodzi o wzory na żelowych paznokciach. Niemałe znaczenie ma dostęp do profesjonalnych akcesoriów i produktów, nie tylko tipsów, ale też pilników, żelów, primerów, płynów czy pędzelków.

Na żelowych paznokciach świetnie wyglądają takie wzory jak np.:

  • wielobarwne kółka,
  • warwy kolorystyczne przecinane srebrnym lub złotym paskiem,
  • figury geometryczne,
  • kwiaty,
  • motywy etno,
  • delikatne napisy i tęcza.

Podsumowanie

Wzorki na paznokcie można nakładać zarówno na „hybrydy”, jak i żelowe tipsy czy po prostu z użyciem własnego lakieru. Bogactwo inspiracji można znaleźć po prostu w Internecie, przeglądając blogi lub sprawdzając wpisy na takich portalach społecznościowych, jak Instagram czy Pinterest.

Zawsze warto pamiętać o dokładności i oszacować, czy bardziej opłaca się samodzielny manicure, czy jednak wizyta u profesjonalistki. Nie należy oszczędzać na lakierach i akcesoriach, ponieważ najtańsze produkty nie zapewniają satysfakcjonujących efektów wizualnych oraz trwałości, a przecież na tym zależy Ci najbardziej, gdy zdobisz paznokcie.

Zostaw Komentarz