Manicure Hybrydowy Krok po Kroku

Manicure Hybrydowy Krok po Kroku

manicure hybrydowy przygotowanie

Manicure Hybrydowy to świetna alternatywa dla tradycyjnego lakieru do paznokci – brak odprysków i trwałość nawet przez 2-3 tygodnie to kluczowe czynniki, które przemawiają za nowym rozwiązaniem. Profesjonalna usługa u kosmetyczki to wydatek nawet kilkudziesięciu złotych, jednak nie ma się czym martwić! Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu i nie jest to zadanie tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak będziemy w stanie samodzielnie stworzyć piękną hybrydową stylizację, potrzebne będzie nam kilka niezbędnych akcesoriów:

  • Lampa UV lub LED – zarówno lampy z diodami LED jak i ze świetlówkami UV nadają się do pracy z lakierami hybrydowymi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na moc lampy, gdyż od niej zależy czas utwardzania paznokci. Jeśli nie masz pewności, którą lampę wybrać, sprawdź nasz artykuł, w którym opisujemy różnice między różnymi typami lamp do stylizacji paznokci oraz podpowiadamy jak wybrać odpowiednią dla Twoich potrzeb.
  • Lakiery Hybrydowe w dowolnym kolorze, baza oraz nabłyszczacz.
  • Odtłuszczacz (CLEANER) – niezbędny do przygotowania paznokci przed stylizacją oraz usuwania klejącej warstwy z gotowego manicure hybrydowego.
  • Dodatkowe akcesoria w postaci pilnika, drewnianej szpatułki do odsuwania skórek (można też wykorzystać frezarkę) oraz waciki bezpyłowe.

Jaki jest całkowity koszt akcesoriów niezbędnych do manicure hybrydowego?

Całkowity koszt zależny jest od tego, na jaki dokładnie sprzęt się zdecydujemy. Dla przykładu Lampy UV mogą kosztować od 30 zł do około 150 zł, co jest dość dużym przedziałem. Przy wyborze warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale i moc oraz rodzaj lampy (UV lub LED). Lampy o najmniejszej mocy (9W) nie są przez nas rekomendowane – jakość oraz czas naświetlania pozostawia wiele do życzenia. Warto pamiętać, że dobra lampa jest inwestycją na lata i nie warto na niej oszczędzać. Podobnie sprawa ma się z lakierami – te najtańsze często są kiepskiej jakości, dlatego warto przemyśleć zakup czegoś z wyższej półki. Orientacyjny koszt całego zestawu to ok. 250 zł – 600 zł w zależności od jakości zakupionego sprzętu.

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu należy przygotować odpowiednio swoje paznokcie. Postępujemy podobnie jak w przypadku standardowego manicure – należy wyciąć lub odsunąć skórki oraz skrócić paznokcie i nadać im odpowiedni kształt przy pomocy pilnika. Warto na tym etapie zmatowić paznokcie, dzięki czemu lakier hybrydowy będzie trzymał się dłużej. Ostatnią rzeczą jaką należy zrobić przed nałożeniem bazy jest odtłuszczenie paznokci za pomocą cleanera.

Manicure hybrydowy

Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia do manicure hybrydowego, nadchodzi czas na nałożenie i utwardzenie bazy. Należy ostrożnie nałożyć cienką warstwę bazy na paznokcie, uważając by nie spływał na skórki. Następnie utwardzamy bazę w lampie UV lub LED. Wskazówka: Warto zostawić sobie kciuk na sam koniec i utwardzać go osobno, co ułatwia kontrolę nad spływającą na skórki bazą.

Nakładanie lakieru hybrydowego

Po utwardzeniu bazy na paznokciach, przyszedł czas na akcję właściwą, czyli nakładanie lakieru hybrydowego w ulubionym kolorze. Pierwsza warstwa zazwyczaj nie pokrywa paznokcia w stu procentach, dlatego też rekomendujemy nałożenie dwóch warstw, utwardzając każdą z nich. Wystarczy pomalować paznokcie lakierem hybrydowym, a następnie naświetlić je pod lampą UV lub LED, a następnie powtórzyć czynnośC i voilà! Maniicure hybrydowy jest gotowy!

 

 

Zostaw Komentarz