Frezarka Kosmetyczna do Paznokci – wszystko co musisz wiedzieć

Frezarka Kosmetyczna do Paznokci – wszystko co musisz wiedzieć

Salony kosmetyczne w obecnych czasach przeżywają istne oblężenie. W końcu większość kobiet pragnie doskonalić swą urodę: wygładzić cerę, zlikwidować zmarszczki i cienie pod oczami, wyszczuplić sylwetkę… W pędzie za pięknym wyglądem nie zapominają o właściwej pielęgnacji dłoni i paznokci. Jeszcze nie tak dawno temu wszelkie czynności z tym związane wykonywano ręcznie, obecnie coraz częściej wykorzystuje się do tego różne fachowe narzędzia. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje frezarka kosmetyczna. Dowiedz się, czym ona jest i jak działa.

Frezarki kosmetyczne – co to takiego

Mianem frezarki z reguły określa się specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w celach kosmetycznych. Za ich pomocą usuwa się skórki oraz opiłowuje się płytkę paznokcia, przygotowując ją do wykonania profesjonalnej stylizacji paznokci. Ponieważ z powodzeniem stosuje się ją zarówno przy pielęgnacji dłoni, jak i stóp, w sklepach można zakupić takie urządzenia jak choćby frezarka do manicure i pedicure.

Dobra frezarka do paznokci łączy w sobie wszelkie zalety standardowo używanych urządzeń kosmetycznych, czyli pilnika, polerki i cążek. Można zatem stwierdzić, że takie narzędzie jak frezarka do paznokci żelowych wyróżnia się wielofunkcyjnością, przesądzając tym samym o jego poręczności i przydatności przy manicure i pedicure.

Jak działa profesjonalna frezarka do paznokci

Sekret działania frezarki tkwi przede wszystkim w jej wyposażeniu w specjalne wiertła o stosunkowo niewielkiej długości i grubości. Są to tzw. frezy do paznokci, potrafiące szybko obracać się wokół osi, co przesądza o znakomitych efektach piłowania płytek paznokciowych i okalających je skórek – nawet tych, które sprawiają największe trudności.

Frezy do manicure i frezy do pedicure w różny sposób wpływają na stan paznokcia, co jest spowodowane głównie odmiennością surowców i minerałów zastosowanych przy ich produkcji. Najlepsze frezarki dysponują frezami w rozmaitych kształtach i kolorach. Frezarka do paznokci końcówki usuwa bardzo skutecznie. Wykonują się ją ze stali, a niekiedy także z kamienia i diamentów, co w znacznej mierze wpływa na efektywność działania.

Jak frezarka paznokcie upiększa

Wykorzystywanie frezarek przy manicure oraz pedicure poleca się zwłaszcza osobom, których paznokcie wykazują tendencje do wrastania oraz tworzenia pewnego rodzaju nierówności lub zgrubień, które ciężko wyeliminować za pomocą tradycyjnych metod stylizacji paznokci. Zastosowanie frezarki stanowi gwarant właściwego skorygowania kształtu różnych typów paznokci. Ponadto wykorzystanie frezarki znacznie przyspiesza zabieg stylizowania paznokci, pozwalając oszczędzić wiele czasu, którego obecnie mamy taki niewiele.

Wykonując manicure w salonie kosmetycznym, można spotkać się z frezarkami wyposażonymi w co najmniej kilka frez do skórek. Manikiurzystki sięgają po te urządzenia głównie wówczas, gdy pragną opiłować paznokieć, wygładzić jego powierzchnię oraz wyeliminować problem skórek. Osiągnięty dzięki frezarce efekt zmatowienia płytki paznokcia zwiększa przyczepność i trwałość lakieru do paznokci.

Jak dobrać odpowiednie frezy do paznokci

Wspomnieliśmy już, że frezy stanowiące wyposażenie urządzeń typu frezarka manicure różnią się od siebie kształtem oraz przeznaczeniem. O tym, którą z nich należy wykorzystać w danym momencie, decyduje przede wszystkim rodzaj paznokci poddawanych zabiegom pielęgnacyjnym, a także etap całego przedsięwzięcia. Jeśli zatem pragniesz usunąć skórki otaczające paznokcie lub odpowiednio opracować wały paznokciowe umiejscowione na krawędziach płytek, warto, abyś sięgnęła po sprzęt typu frezarka do skórek. Jest ona bowiem wyposażona w drobnoziarnistą, stożkowatą nakładkę, zazwyczaj wykonaną z diamentów.

Z kolei za skracanie paznokci oraz przybieranie przez nie określonych kształtów odpowiada specjalna frezarka do manicure, zaopatrzona w kamienną, mniej ziarnistą frezę, produkowaną specjalnie w celu piłowania paznokci. Wysoka ziarnistość frez doskonale przydaje się natomiast w procesie matowienia paznokci.

Frezarki a przedłużanie paznokci

Jeśli znudziły Ci się tipsy i chcesz się ich pozbyć, możesz w tym celu wykorzystać frezarkę, jednak najpierw trzeba dołączyć do niej odpowiednią końcówkę. Cały zabieg zaczyna się od gruboziarnistego frezu, a wraz z jego przebiegiem systematycznie minimalizuje się ziarnistość frezów. W takim wypadku nie poleca się stosowania frezów kamiennych, pozostałych rodzajów nakładek można zaś używać z powodzeniem, osiągając zadowalający efekt.

Frezarka do pedicure a frezarka do manicure

Ogółem rzecz biorąc, pedicure to zabieg nieco bardziej skomplikowany niż manicure, dlatego frezarka do stóp zasadniczo różni się od tej znajdującej swoje zastosowanie w przypadku paznokci u rąk. Chodzi głównie o oto, że urządzenie do pedicure musi dysponować znacznie większą mocą niż w przypadku frezarek do manicure (minimalnie 60 W w stosunku do 50 W sprzętu stosowanego do pielęgnacji dłoni).

Każda profesjonalna frezarka do pedicure powinna być wyposażona w pochłaniacz pyłu do paznokci, co pozwala na utrzymanie czystości otoczenia przy zabiegu. Frezarka z pochłaniaczem niejako przy okazji zmniejsza także ryzyko zakażenia się grzybicą przez osobę wykonującą pedicure, co niestety stanowi przypadłość wielu pań na co dzień korzystających z usług salonów kosmetycznych.

Profesjonalna pedicure frezarka poza frezami do paznokci powinna także zawierać w zestawie odpowiednie końcówki do usuwania pewnych zgrubień na naskórku, głównie nagniotków oraz odcisków, które zwyczajowo, ale często nieskutecznie eliminuje się za pośrednictwem tarki albo pumeksu. Tak czy inaczej zarówno przed tradycyjnym pedicure, jak i tym wykonywanym za pomocą frezarki należy porządnie wymoczyć nogi, wykorzystując do tego odpowiednio nagrzaną, ale niezbyt gorącą wodę.

Akcesoria do pedicure wykonywanego za pomocą frezarki

Sama frezarka pedicure – choćby najbardziej poręczna i wyposażona w wiele różnych funkcji – nie wystarczy do wykonania zabiegu w salonie kosmetycznym. Obok niej potrzebny jest również brodzik do pedicure, a także wkładana do niego miska do pedicure. W mice moczy się w wodzie w trakcie trwania zabiegów upiększających. Podczas wykonywania stylizacji nierzadko sięga się też po podnóżek do pedicure, który ułatwia realizację stylizacji na odpowiednim poziomie. Z kolei kapturki do pedicure służą do usuwania stwardniałego naskórka ze stóp.

A może pedicure w domu

Wiele pań nie ma ani czasu, ani ochoty (często też pieniędzy), aby regularnie odwiedzać salon kosmetyczny w celu wykonania profesjonalnego pedicure. Dodatkowo niektóre panie odczuwają dyskomfort na myśl o tym, że bądź co bądź obce osoby dotykają ich stóp, co w jakimś stopniu narusza ich intymność. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi frezarka do pedicure domowa. Frezarki takie wyróżnia przede wszystkim lekkość oraz uniwersalność zastosowania, a także moc o wysokości co najwyżej 20 W.

Przyjmuje się, że frezy w takich urządzeniach jak elektryczna frezarka do pięt powinny obracać się w obie strony co najmniej 20 tys. razy w ciągu minuty. Z kolei wymiana nakładek oraz ich zakładanie nie może sprawiać poważniejszych trudności. Profesjonalna frezarka do pięt zawiera pochłaniacz pyłu pełniący funkcję ochronną, który zabezpiecza przed przenoszeniem chorób (np. tężca) z jednego organizmu na drugi. Mimo wszystko przy urządzeniach typu szlifierka do pięt trzeba zachowywać wszelkie środki ostrożności, nawet jeśli frezarkę używa tylko jedna osoba. Konieczne jest zwłaszcza regularne dezynfekowanie frezów.

Mini frezarka do paznokci – hit czy kit

Niekiedy panie zastanawiają się nad możliwością wykorzystania tzw. mini frezarek do paznokci. Pomysł ten wydaje się uzasadniony, jeśli chodzi o manicure domowy. Cechuje ją bowiem relatywnie niewielka moc, która sprawia, że z powodzeniem stosuje się ją głównie przy pielęgnacji dłoni. Nie nadaje się ona jednak zupełnie do robienia trwałych stylizacji. Dotyczy to przede wszystkim pedicure, ale nie tylko. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdza się szlifierka do stóp.

Zabieg frezowania – czy na pewno dla wszystkich

Wbrew powszechnemu przekonaniu frezowanie nie jest przeznaczone dla wszystkich osób. Niekiedy zachodzą bowiem sytuacje, które można uznać za przeciwwskazanie do wykonania omawianego zabiegu, głownie ze względów bezpieczeństwa. W pierwszym rzędzie należy tutaj wymienić zatem grzybicę paznokci i stóp, jak również różne urazy i doznane niedawno rany w bezpośredniej okolicy paznokci. Frezowania trzeba także unikać, jeśli cierpi się na łuszczycę, egzemę lub cukrzycę. Z możliwości wykonania zabiegu wyłącza się także osoby, u których występują objawy alergii oraz stany zapalne.

Trudności w używaniu frezarki

Frezarka do paznokci jest bardzo praktyczna i wygodna w użyciu, jednak jak każde urządzenie dysponuje pewnymi wadami, szczególnie silnie uwidaczniającymi się w przypadku prywatnego użytkowania. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z frezarką, zazwyczaj wykazują tendencje do zbyt mocnego przykładania końcówek urządzenia do paznokcia, co w efekcie skutkuje zazwyczaj uszkodzeniami płytki, a niekiedy też jej pękaniem czy rozdwajaniem. Stąd wynika wymóg bezwzględnego dostosowania rodzaju frezów i prędkości ich obracania się do rzeczywistego stanu paznokci danej osoby.

Pomimo tych przeszkód, kiedy tylko dana osoba nabierze już właściwej wprawy w posługiwaniu się frezarką, z reguły na dobre rezygnuje z używania tradycyjnych pilników czy polerek do paznokci. W końcu wszystko, co potrzebne do manicure, zyskuje dzięki frezarce zapewniającej komfort oraz szybkość stosowania przy jednoczesnej precyzji wykonania. Niejeden sklep, w tym również internetowy oferuje wiele rodzajów frezarek, dlatego zakup danego modelu zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości finansowych.

Zostaw Komentarz